Elin Mila Magnusdotter Korpenklo.
Född 2021-08-02 i Härnösands dkfs (Y) 1 .
F Magnus Tony Viking Korpenklo.
Född 1996-01-09 i Härnösands dkfs (Y) 1 .
FF Nils Erik Tony Korpenklo.
Född 1966-05-13 i Utansjö, Högsjö (Y) 1 . Genealog i Gullänget, Själevad (Y).
FFF Nils-Erik Algot Jonsson.
Född 1947-03-28 i Västby, Högsjö (Y) 2 . Död 2004-02-18 i Härnösands dkfs (Y) 1 . Bilelektriker i Härnösands dkfs (Y) 1 .
FFFF Nils Algot Jonsson.
Född 1904-03-28 i Dal, Högsjö (Y) 3 . Död 1966-06-17 i Västby, Högsjö (Y) 1 . Snickare och saftfabrikör i Dal, Högsjö (Y).
FFFM Rut Amalia Ulander.
Född 1912-04-20 i Nordansjö, Högsjö (Y) 4 . Död 1995-08-09 i Härnösands dkfs (Y).
FFM Yvonne Margareta Johansson.
Född 1947-03-23 i Snöberg, Haverö (Y) 5 . Ekonomiassistent i Utansjö, Högsjö (Y).
FFMF Hugo Johannes Johansson.
Född 1924-05-27 i Snöberg, Haverö (Y) 6 . Död 2010-10-10 i Aspån, Byberget, Haverö (Y) 1 . Skogsarbetare i Aspån, Byberget, Haverö (Y) 1 .
FFMM Britt Elsy Margrete Nyström.
Född 1927-06-06 i Östersund (Z) 7 . Död 2013-04-20 i Ånge kbfd (Y) 1 . Hembiträde i Stadsäga 1177, Östersund (Z) 8 .
FM Vera Yvonne Andersson.
Född 1968-07-07 i Härnösands dkfs (Y) 1 . Undersköterska i Östersund (Z) 1 .
FMF Leif Donald Evensson.
Född 1938-04-13 i Sundsvall (Y). Bergsprängare och vaktmästare i Härnösands dkfs (Y).
FMFF Gustaf Adolf Evensson.
Född 1900-08-23 i Nya Söråker, Hässjö (Y) 9 . Död 1959-01-16 i Strand, Hässjö (Y). Skrothandlare i Strand, Hässjö (Y) 10 .
FMFM Eugenia Karolina Andersson.
Född 1898-09-30 i Svaleri, Hässjö (Y) 11 . Död 1978-02-25 i Söråker, Hässjö (Y).
FMM Vera Irene Andersson.
Född 1941-08-12 i Fjärdingstorpet 1:4, Hälsingenybo, Ramsjö (X). Kokerska Saltviksanstalten i Härnösands dkfs (Y).
FMMF Anders Edor Andersson.
Född 1912-02-22 i Hälsingenybo, Ramsjö (X) 12 . Död 1980-01-02 i Långgatan 16, Ljusdal (X). Skogsarbetare i Sveden, Hälsingenybo, Ramsjö (X) 13 .
FMMM Nanna Maria Johansson.
Född 1913-03-17 i Horne, Ljusdal (X) 14 . Död 1966-05-14 i Fjärdingstorpet 1:4, Hälsingenybo, Ramsjö (X). Hembiträde i Ålbäcken, Hälsingenybo, Ramsjö (X) 13 .
M Lina Margareta Fredriksson.
Född 1995-01-26 i Sollefteå (Y) 15 .
MF Sven Olof Fredriksson.
Född 1962-11-19 i Västby, Högsjö (Y).
MFF Lars Olof Fredriksson.
Född 1944-04-18 i Karlberg, Högsjö (Y). Död 1987-02-08 i Västby, Högsjö (Y).
MFFF Sven Folke Fredriksson.
Född 1916-12-26 i Holmträsk, Nederkalix (BD) 16 . Död 1981-07-03 i Västby, Högsjö (Y). Butiksföreståndare i Högberg, Högsjö (Y) 17 .
MFFM Sigrid Ingeborg Eriksson.
Född 1920-09-29 i Para, Sånga (Y) 18 . Död 1984-06-12 i Västby, Högsjö (Y).
MFM Ingrid Birgitta Eliasson.
Född 1945-08-30 i Sundsvalls lasarett (Y) 19 . Sjukvårdsbiträde i Ramvik, Högsjö (Y).
MFMF Georg Vilhelm Eliasson.
Född 1900-08-25 i Möre, Naverstad (O) 20 . Död 1972-12-28 i Stockvik, Njurunda (Y). Inspektör i Stockvik, Njurunda (Y).
MFMM Anna Lovisa Karlsson.
Född 1922-06-01 i Kallsta, Lit (Z) 21 . Död 1971-10-29 i Stockvik, Njurunda (Y). Sjukvårdsbiträde i Stockvik, Njurunda (Y).
MM Anna Liselott Berglund.
Född 1967-07-29 i Väja, Ytterlännäs (Y). Stödassistent i Kramfors, Gudmundrå (Y).
MMF Nils Börje Söderberg.
Född 1946-06-18 i Rimbertsv. 6, Brännkyrka (AB) 22 . Svetsare i Väja, Ytterlännäs (Y).
MMFF Nils Helge Söderberg.
Född 1922-06-05 i Brunne, Gudmundrå (Y) 23 . Död 2005-07-25 i Bollstabruk, Ytterlännäs (Y). Chaufför i Bollstabruk, Ytterlännäs (Y).
MMFM Mary Sofia Östlund.
Född 1924-03-15 i Fiskja 5:9, Gudmundrå (Y) 24 . Död 2004-02-04 i Bollstabruk, Ytterlännäs (Y).
MMM Lajla Margareta Berglund.
Född 1947-10-10 i Bölen, Nätra (Y) 25 .
MMMF Erik Holger Berglund.
Född utom äktenskapet 1924-02-25 i Ramvik, Högsjö (Y) 26 . Död 1979-04-16 i Kramfors, Gudmundrå (Y). Sulfitarbetare i Väja, Ytterlännäs (Y).
MMMM Lily Alice Gerdin.
Född 1926-11-02 i Skulnäs 2, Nätra (Y) 27 . Död 2013-08-31 i Kramfors, Gudmundrå (Y) 28 .
Källor
  1. Tony Korpenklo
  2. SCB Högsjö födda 1947 uppsl 221
  3. Högsjö C:7 (1902-1909) sid 36
  4. Högsjö C:8 (1909-1927) sid 57
  5. SCB Haverö födda 1947 uppsl 6
  6. SCB Haverö födda 1924 uppsl 8
  7. Östersund C:10 (1924-1935) sid 131
  8. Östersund EI:5 (1932-1946) sid 333
  9. Hässjö C:8 1896-1906 sid 66
  10. Hässjö AIIa:1 (1902-1936) sid 138
  11. Hässjö C:8 (1896-1906) sid 41
  12. Ramsjö (X) C:6 (1895-1913) sid 174
  13. Ramsjö (X) EI:3 (1895-1947) sid 102
  14. Ljusdal (X) CI:12 (1911-1920) sid 90
  15. Lina Korpenklo
  16. Nederkalix CI:14 (1914-1920) sid 133
  17. Sånga SCB vigda 1940 sid 210
  18. Sånga C:4 (1895-1923) sid 90
  19. SCB födda Sundsvalls lasarett 1945 sid 324
  20. Naverstad C:11 (1895-1920) sid 56
  21. Lit C:9 (1920-1939) sid 26
  22. SCB Brännkyrka födda 1946 uppsl 527
  23. Gudmundrå C:9 (1913-1923) sid 408
  24. SCB Gudmundrå födda 1924 sid 275
  25. SCB Nätra födda 1947 uppsl 13
  26. Högsjö C:8 (1909-1927) sid 245
  27. Nätra C:10 (1923-1934) sid 60
  28. SD7